Home » Новини » Акція “Наша допомога птахам”

Акція “Наша допомога птахам”

Щороку на початку зими стартує акція «Наша допомога птахам», метою якої є виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю та почуття відповідальності за довкілля, практична допомога птахам, ознайомлення з їхнім видовим різноманіттям птахів. Завдяки заходам у рамках акції «Наша допомога птахам» ми дізнаємося більше про наших пернатих друзів не з малюнків та музейних експозицій, а спостерігаючи за їхнім життям у природі, турбуючись про них та допомагаючи їм.

«Наша допомога птахам» – це виготовлення годівничок і шпаківень з подальшим розміщенням їх на території парків, скверів, біля шкіл та будинків; постійне підгодовування птахів; фенологічні спостереження; організація та проведення виставок, природоохоронних конкурсів і вікторин; залучення до акції дітей та молоді; інформування населення про актуальність екологічних питань.

Довідково. За підрахунками фахівців, від голоду взимку вмирає 90 % синиць. З іншими птахами ситуація є ненабагато кращою. Вони можуть витримати сильні морози та іншу негоду, лише якщо будуть ситими. Птахи вмирають і в населених пунктах, і в лісах. Вони гинули й раніше, але зараз внаслідок надмірного впливу людини на довкілля, руйнування місць проживання птахів проблема набула гостроти.

Чим годувати птахів взимку:

● насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці. Тільки слід ледь розчавити насіння качалкою;

● овес – на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки (посмітюхи) й польові горобці;

● просо, пшоно – найулюбленіша їжа вівсянок, жайворонків, крім того, просо до вподоби куріпкам, перепілкам, синицям та горобцям;

● гарбузове насіння (лише сире) дасть змогу побачити, як синиці, притиснувши лапкою насінину, завзято продзьобують у ній дірочку, стурбовано озираючись на всі боки;

● насіння дині не залишить байдужою жодної пташки;

● крихти сухого білого хліба (чорний хліб є шкідливим для всього птаства) – чудовий корм для багатьох птахів;

● горобина, бузина, зібрані в кетяги й розвішані на деревах, – найліпший подарунок дроздам;

● насіння ясеня (схожі на зв’язки ключів крилатки) – улюблена їжа снігурів;

● насіння бур’янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) – це найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів.

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031