Музей історії школи

Музей історії школи створений 8 жовтня 2007 року на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32 до 20-річчя заснування закладу.
Мета створення музею – поглибити знання учнів з історії навчального закладу та освітньої галузі від часу заснування школи у 1987 році і до сьогодення; залучення молодшого покоління до вивчання та збереження історичної спадщини школи.
Основні напрямки діяльності музею: історичний, просвітницький, виховний, духовний, екскурсійний.
Перші п’ять років існування музей займав одну кімнату, яка включає наступні експозиції: «Перші кроки», «Становлення колективу», «Впевнена хода», «Здобутки педколективу», «Здобутки учнів», «Наші випускники», «Працюємо і ві дпочиваємо», «Ветерани праці».

%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba5 %d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba6

У 2012 році, до 25-річчя заснування закладу, в музеї було відкрито другу кімнату. В ній представлені технічні засоби навчання, якими користувалися вчителі та учні школи в минулому. Серед них: кіноапарат, діапроектори, друкарська машинка, програвач, перші калькулятори і комп’ютери тощо. В новій кімнаті музею розміщені також експозиції: «Ми подорожуємо», «Шкільне життя», «Святкує школа», «Центр духовності», «Самоврядування», «Обдаровані діти», «Учнівська МАН», «Рушниковий уклін», «Спорт і здоров’я».

%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba7 %d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba8

Першим керівником музею була педагог-організатор Дробиш Тетяна Олександрівна. За період існування музею зібрано більше 200 фондових одиниць – яскравих свідків тих подій. При музеї діє пошуковий гурток. Нині керівником музею та гуртка є вчитель історії та правознавства Щербина Микола Миколайович. Гурток організовує дослідницьку діяльність згідно з тематикою музею; створює і поповнює стаціонарні експозиції та виставки, проводить освітньо-виховну роботу серед учнівської молоді, бере участь у шкільних заходах, надає можливість використання матеріалів музею в навчально-виховному процесі. В музеї проводяться екскурсії, музейні експонати використовуються для проведення виставок до знаменних дат.
Збагачуючись знаннями про рідну школу учні усвідомлюють себе спадкоємцями та продовжувачами історії школи, її традицій.