Home » Новини » День української писемності та мови

День української писемності та мови

У День української писемності та мови (9 листопада) в Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №32 пройшов шкільний етап конкурсу ім. Петра Яцика.  У ньому взяло участь 110 учнів 5-11-х класів.

Стало вже доброю традицією у  школі відзначати День української  писемності та мови написанням диктанту. Учні 5-9 та11 класів писали їх під диктовку вчителів, а учні 10-х класів взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Учитель Збризька О.І. організувала виставку словників, довідників з української мови «Не бійся заглядати у словник». Учні змогли розширити свої знання про довідкову літературу.

Для підвищення орфографічної грамотності учнів учитель Настенко О.В.  підготувала наочний тренінг «Як  парость виноградної лози, плекайте мову…». Учні звернулись до скарбів рідної мови, збагатили свій словниковий запас, отримали практичні поради про те, як навчитися правильно говорити.

Під час проведення радіогазети «На хвилях рідного слова», яку підготувала учитель Приходько Н. А. та учні 9-М класу,  лунали слова про красу і багатство рідної мови, власні вірші учнів школи та звучали українські пісні.

Учитель Грекало Т.Д. підготувала та провела для колег тренінгу із культури мовлення «Мовна культура – запорука успіху», який, сприяв підвищенню рівня грамотності педагогів.

Із метою глибокої поваги та шани до рідної мови вчителі Жила І.А. та Сидоренко Н.В. проведено свято «Плекатимеш мову – цвістимуть слова». На нашій планеті 6 тисяч мов, але українська для нас, українців, наймиліша, найніжніша, найпрекрасніша, бо вона – материнська, рідна. Такий є провідний мотив свята. А ще всі учасники дійства зрозуміли, що мова зміцнює державність, сприяє солідарності й терпимості, розширенню взаєморозуміння, відродженню народних звичаїв і обрядів. На святі було підведено підсумки Дня української писемності і мови та нагороджено переможців конкурсу ім. П. Яцика.

Усі учні та вчителі долучилися до акції “Одягни вишиванку”.

Команда у складі шести учнів буде захищати честь школи у ІІ (міському) етапі конкурсу ім. Петра Яцика.

5- В Мартинюк Валерія (учитель Приходько Н.А.)

6-А  Дяченко Ірина (учитель Приходько Н.А.)

7-А Омельченко Катерина (учитель Збризька О.І.)

8-А Мельніченко Олександра (учитель Грекало Т.Д.)

10-М  Гончаренко Валерія  (учитель Жила І.А.)

11-М Стародуб Аліна (учитель Жила І.А.)

Вітаємо переможців І етапу конкурсу знавців української мови та бажаємо перемог у ІІ етапі XVІІІ Міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика.