Home » Сторінка бібліотекаря » Звіт про проведення тижня дитячої та юнацької книги у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 32

З 16 по 20  березня у школі проходив Тиждень дитячої та юнацької книги. Цей  традиційний захід уже вкотре  доводить, що  шкільна бібліотека є важливою, невід’ємною ланкою  навчально –  виховного процесу. Тож метою тижня стали популяризація книги, культури читання учнів, бібліотечні знання школярів.

У шкільній бібліотеці щоденно демонструвались нові виставки  книжок, розраховані на різні вікові категорії учнів. Змінна виставка  «Чарівний світ» познайомила  школярів з книгами  про історію нашої держави, з творами класиків української та зарубіжної літератури, з драматургією корифеїв українського  театру, з книгами про рослини та тварин.

Жвавий інтерес у учнів, особливо у старшокласників, викликала виставка «Ці книги знають все на світі». Шкільна бібліотека представила різноманітні словники, довідники, енциклопедії.

Учні, які люблять читати пригодницьку літературу, змогли знайти для себе цікаву книжку на  виставці «З далеких мандрів повернулась».

Зацікавила школярів і виставка під назвою «Книжки, які є в бібліотеці в одному екземплярі». Та це й не дивно. Адже  учні познайомились з новинками художньої та довідкової літератури.

Справжньою подією тижня стала зустріч з київськими письменниками: Іваном Андрусяком і Сергієм Пантюком. Учні 3-5 класів із задоволенням послухали розповідь про добро і зло, радість і горе, сміх і сльози, а також змогли придбати дитячі книги з автографами  улюблених сучасних письменників.

Завдяки  вчителям школи, які завжди готові до співпраці і відгукнулись на пропозиції, було підготовлено  ряд заходів. Для учнів перших класів
проведено бібліотечний урок  «Посвята у читачі» з подальшою екскурсією до шкільної бібліотеки.

Юні  книголюби других класів змогли продемонструвати свою ерудованість під час книжкової виставки – вікторини «Великі пригоди маленьких чоловічків».

А учні 3 класів  показали свої знання, відповідаючи на питання вікторини «З народного напившись джерела». Годину спілкування «Восьме чудо світу – книга» проведено зі школярами четвертих класів. Багато цікавого учні  початкової ланки дізнались і з бібліотечного уроку «Як книжка прийшла до людей».

Крім  заходів, розрахованих на інформатизацію та популяризацію, шкільна бібліотека  співпрацювала з центром учнівського самоврядування та організувала перевірку стану  підручників  у учнів школи.

Тиждень дитячої та юнацької книги вже минув, але шкільна бібліотека  гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові  виставки, цікаві надходження.