Конкурсний відбір підручників (9 клас)

Конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2021-2022 роках (9 клас) (далі – Конкурс) та відбір підручників для 9 класу закладів загальної середньої освіти для їх повторного видання здійснюються з метою забезпечення здобувачів загальної середньої освіти і педагогічних працівників новим поколінням підручників з навчальних предметів Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (далі – ЗЗСО) згідно з переліками, які затверджені наказами Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2021 року № 1049 та від 10 грудня 2021 року № 1341.

Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2021 року № 1001, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105 (далі – Порядок), на І етапі до проведення Конкурсу долучаються ЗЗСО.

Електронні версії оригінал-макетів підручників, яким надано відповідний гриф МОН, розміщуватимуться в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (далі – ІМЗО) у вільному доступі за покликанням lib.imzo.gov.ua з 22 грудня 2021 року.

Для організованого проведення вибору закладами освіти підручників органам управління у сфері освіти необхідно забезпечити ознайомлення педагогічних працівників ЗЗСО з електронними версіями оригінал-макетів підручників, які братимуть участь у І етапі Конкурсу та плануються для їх повторного видання, та заповнення ними спеціальної форми вибору підручників (додаток 2).

Радимо керівникам ЗЗСО провести у закладах освіти наради, на яких ознайомити членів педагогічного колективу з метою і завданнями, які перед ними поставлено.

Педагогічні працівники ЗЗСО з 22 грудня 2021 року до 17 січня
2022 року
ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників. Це здійснюється для того, щоб на 2022/2023 навчальний рік до кожного ЗЗСО надійшли друковані примірники саме тих підручників для
9 класу, які будуть обрані цим закладом освіти.

З метою всебічного ознайомлення педагогічної громадськості з новоствореними підручниками для 9 класу ІМЗО організовує такі заходи:

з 22 до 29 грудня 2021 року учасниками Конкурсу буде проведено онлайн-презентації авторських концепцій їхніх підручників на youtube-сторінці ІМЗО (https://www.youtube.com/channel/UCb99utEiwpGkESp19mxAfdg );

Графік

онлайн-презентацій авторських концепцій підручників,

поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2021-2022 роках (9 клас)

Дата, часНазви підручників
22.12.2021 15:00«Історія України» підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти «Історія України» підручник для 9 класу з поглибленим вивченням історії закладів загальної середньої освіти
23.12.2021 15:00«Інформатика» підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти «Інформатика підручник для 9 класу з поглибленим вивченням інформатики закладів загальної середньої освіти
24.12.2021 15:00«Всесвітня історія» підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти «Всесвітня історія» підручник для 9 класу з поглибленим вивченням історії закладів загальної середньої освіти
28.12.2021 10:00«Основи правознавства» підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти «Основи правознавства» підручник для 9 класу з поглибленим вивченням основ правознавства закладів загальної середньої освіти
29.12.2021 10:00«Українська література» для 9 класу з поглибленим вивченням філології закладів загальної середньої освіти «Українська мова» підручник для 9 класу з навчанням румунською мовою закладів загальної середньої освіти «Українська мова» підручник для 9 класу з навчанням угорською мовою закладів загальної середньої освіти «Польська мова (5-й рік навчання)» підручник для 9 класу з поглибленим вивченням іноземних мов та закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) «Біологія» підручник для 9 класу з поглибленим вивченням біології закладів загальної середньої освіти

з 22 грудня 2021 року до 17 січня 2022 року буде проведено обговорення підручників. Задля покращення змістового наповнення підручників пропонується надати пропозиції та зауваження в Електронній бібліотеці ІМЗО на відповідних сторінках, де розміщені електронні версії підручників. Для обговорення будуть запропоновані новостворені підручники для 9 класу закладів загальної середньої освіти, а також підручники, які плануються для повторного видання.

Безпосередній вибір підручників за електронними версіями їх оригінал-макетів у комплекті з проєктами обкладинок з кожної назви підручника здійснюють учителі закладів освіти, які викладають навчальний предмет, ідентичний предмет вивчення (навчальному предмету), з якого оголошено Конкурс.

Учителі закладів освіти здійснюють вибір підручників шляхом формування рейтингу з однієї назви підручників.

Остаточне рішення щодо вибору підручників має бути схваленим на засіданні педагогічної ради ЗЗСО, про що складається відповідний протокол, де зазначається інформація про вчителів, які безпосередній здійснили цей вибір.

З метою відкритості та прозорості процедури вибору ЗЗСО на власних вебсайтах оприлюднюють вищезазначені протоколи педагогічної ради наступного дня після оголошення висновків Конкурсної комісії, а саме 26 січня 2022 року.

Кількість примірників кожного з підручників має відповідати реальному вибору закладів освіти. Будь-яка зміна вибору закладу освіти не допускається.

Відповідно до цих інструктивно-методичних матеріалів ЗЗСО всіх форм власності з 10 до 17 січня 2022 року необхідно заповнити дві спеціальні форми вибору підручників (додаток 3) стосовно вибору підручників для 9 класу, які беруть участь у Конкурсі та які плануються для повторного видання.