Home » Сторінка вчителя » Початкові класи » Свято рідної мови

Свято рідної мови

Традиційно в початковій школі відбулася низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. Протягом 7 – 9 листопада учні початкових класів та вчителі залучилися до проведення навчально-виховних заходів, присвячених рідній мові.

7 листопада  відбувся І (шкільний) етап конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика серед учнів 3-4 класів.

Результати конкурсу:

І місце –  Чаун Дмитро серед учнів 3-х класів, класовод Опалко Н.М.

І місце –  Атамась Софія серед учнів 4-х класів, класовод Кузьменко Н.В.

На першому уроці 9 листопада учні 2 – 4 класів взяли участь в  конкурсі знавців української мови.  За результатами проведених диктантів та контрольного списування переможцями стали:

Яхненко Софія 4-А клас, класовод Коливай В.І.

Бобошко Софія  3-Б клас, класовод  Вдовиченко Т.І

Несененко Артем  2-В клас, класовод Бондар С.М.

Другокласники брали участь у годині спілкування «Мови нашої слова, наче музика жива», яку провели для дітей Охота О.М. та Гандзюк  О.Г., бібліотекарі Черкаської міської дитячої бібліотеки, філія №4.

Для учнів 1-3 класів був проведений фестиваль читців віршів «Наша мова мов спів солов’я». Учениця 3-Б класу Луб’янська Марія декламувала вірш про мову, автором якого є її бабуся Кононенко Валентина Іванівна.

Для учнів 4-х класів бібліотекар ЦДЮТ Обща Т.Г. провела  брейн-ринг «Чи знаєте ви мову?». Переможцями стала команда 4-В класу, класовод Кучерява О.В.

Музика О.М. провела  для учнів 1-А класу усний журнал «Рідна мова – справжнє диво» .

Третьокласники  під керівництвом Вдовиченко Т.І. провели мовне дослідження « Є мова в імені моєму». Таємницю в своєму  імені дослідив Семиволос Вадим.

Труба А. М. підготувала повчальну розповідь про історичне минуле рідної мови, учні декламували вірші, школярі відгадували загадки, згадували українські прислів’я та вислови про мову. Відбувся флешмоб вишиванок.