Home » Сторінка вчителя » Предмети художньо-естетичного циклу » Тиждень предметів художньо-естетичного циклу

Тиждень предметів художньо-естетичного циклу

Кожна дитина неповторна й унікальна.

Якщо створити умови для її розвитку, в дитині

неодмінно відкриються здібності, закладені в ній природою.

В.Сухомлинський

Передати своє бачення світу, виразити свої почуття і емоції людині допомагають засоби мистецтва. Вміння бачити, розуміти і створювати прекрасне робить життя багатшим, дає можливість відчути духовну насолоду. Естетичні ідеали  складаються під впливом різних життєвих явищ, відносин, і витворів мистецтва, тому треба навчити дитину розбиратися у всіх різновидах жанрів мистецтва, щоб вона могла безпомилково відрізнити прекрасне, художнє від низького, спотвореного, адже від цього залежить її поведінка в суспільстві.

З метою художньо-естетичного виховання, пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини, традицій українського народу та виховання самостійності, вміння творчо підходити до рішення різних ситуацій у школі з 20 по 24 лютого 2017р. проходив тиждень предметів художньо-естетичного циклу і був спрямований на те, щоб відкрити в дитині найпотаємніші, найтонші почуття прекрасного.

Заняття малюванням збагачують учнів естетикою, несуть йому радість, отож і намагаємося у школі (й на уроках, і в позаурочний час) виявити природні задатки, обдарування дитини і стимулювати творчу діяльність. Перший день тижня розпочався виставкою малюнків учнів 5-7 класів на тему « Нашій творчості немає меж».  Малюнки були різного характеру: «Космос», «Тваринний світ», «Квіти».

Дуже цікавою виявилася виставка учнівських робіт до уроків художньої культури. Учні 9, 10, 11 класів виконали  ряд творчих робіт у жанрі натюрморту, пейзажу або портрету, виконували витинанки, створювали ескізи театральних костюмів та театральних афіш.

Не менш цікавою була виставка творчих робіт учнів «Технологія оформлення виробів». На виставці були представлені найкращі роботи, виготовлені на уроках трудового навчання, в яких переплітаються традиції українського декоративно-ужиткового мистецтва та сучасні тенденції.

Свої музичні здібності учні школи мали змогу показати у концерті, який був організований для учнів 1-2-х класів. Діти, які є учнями музичних шкіл, ознайомили глядачів  з музичними творами у власному виконанні.

Ну, а у брейн-рингу «Мистtцтвознавець» учні 5,6-х класів могли позмагатися у своїх знаннях, ерудиції та кмітливості. Учасники змагань складали пазли, вгадували знайомі мелодії та музичні твори, впізнавали відомих музикантів. Переможцем виявилася  команда «А», в яку увійшли  учні 5-А, 6-А, класів. Вони набрали 34 бали, ІІ місце посіла команда «Б» з рахунком 24 бали, а ІІІ місце – команда «В»-20 балів.

У рамках методичного тижня предметів художньо-естетичного циклу було проведено відкриті уроки.

Відкритий урок з трудового навчання у 5-А класі  на тему «М’яка іграшка в сучасному декоративно-ужитковому мистецтві»   підготувала та провела вчитель трудового навчання  Поліщук С.В. Учні власними руками створювали м’яку іграшку.

У 5-В класі відбувся урок з образотворчого мистецтва (вчитель Штихаренко І.П. ) на тему «Вплив світла на колір. Малювання квітів». На уроці учні ознайомилися з  тим як міняється  забарвлення квітів під дією штучного та  природного світла, замальовували ескізи квітів.

Учителем Антіповим В.О. було проведено урок  у  8-І класі на тему «Оздоблення виробів.  Виготовлення брелока».  Учні із задоволенням виготовляли власні вироби і з цікавістю працювали .

У 3-А класі відбувся відкритий урок   «Розвиток музики і розвиток жанрів», який підготувала та провела вчитель музичного мистецтва Сидоренко Н.В. На уроці діти ознайомилися різними жанрами музичного мистецта.   Урок був насичений і жвавий.

У 7-А класі відбувся відкритий урок на тему «Поп- музика. Французький шансон.», який провела вчитель музичного мистецтва  Борисова А.А. Діти дізналися про такий напрямок музики, як французький шансон.    Учні отримали багато позитивної енергії  на даному уроці.

В четвер в школі відбувся концерт гурту «Росава» Черкаської обласної філармонії. Учасники концерту не тільки співали, грали  на  інструментах, а й знайомили дітей з назвами та походженням народних інструментіви, вели діалог з школярами.

Завершився тиждень благодійним концертом до дня онкохворої дитини, в якому взяли участь творчі колективи школи та міста. Під час проведення концерту, з метою допомоги онкохворому хлопцю Перевізнику Олегу, було зібрано та передано на його лікування чимало коштів.

Тиждень предметів художньо-естетичного циклу, який проходив у школі був спрямований на те, щоб відкрити в дитині найпотаємніші, найтонші почуття прекрасного.

І хоч не всі виростуть моцартами і рафаелями, але  естетичні почуття, сформовані такими заходами, залишаться на все життя.

Рисунок5 Рисунок6 Рисунок7 Рисунок1   Рисунок2  Рисунок3  Рисунок4