День української писемності та мови

Учні 5-І класу активні й допитливі, прагнуть відкривати нове. ❤ Сьогодні, в День української писемності та мови, разом відкривали таємниці рідної мови: розгадували мовні загадки, складали вірші українською, експериментували, досліджували, творили. А як співали українських пісень!

Робота в групах була спрямована на розвиток уміння працювати в команді, підтримувати одне одного, швидко приймати рішення.

Приємно в цей день усвідомлювати себе частиною великої української родини, для якої мова є безцінним скарбом 💙💛

Учні 9-М класу разом з учителем української мови та літератури Іриною Жилою долучилися до мовного флешмобу – написання радіодиктанту національної єдності 2023. Було приємно усвідомити, що пишемо диктант разом з українцями, які живуть у різних куточках світу, відчути єдність з великою українською родиною 💙💛

До Дня української писемності та мови учні 9-Ф класу взяли участь у конкурсно-розважальній грі «Солов’їне шоу». Дев’ятикласники показали свої вміння, навички, ерудицію, кмітливість у 6 раундах: “Так чи ні?”, “Питання за хвилинку”, “Прислів’я”, “Фразеологізми”, “Редактор”, “Битва капітанів”. Учні поглибили знання з української мови та зробили висновок, що в сучасних історичних обставинах мова є нашою зброєю, тому нею потрібно володіти досконало.

Учні 1-Л класу долучилися до цього свята, та дізналися багато цікавого про нашу рідну, українську, солов’їну мову.

Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

У просторах, яким немає меж,

Не згубишся, як на вітрах полова.

Моря перелетиш і не впадеш,

Допоки буде в серці рідна мова.

Мова-державна перлина,

Нею завжди дорожіть.

Без мови немає країни,

Мову, як матір, любіть.

Учні 2-А, 2-І, 3-А та 4-Б класів доєдналися до чудового свята для всіх українців.

У рамках проведення Тижня STEM- освіти та Дня української писемності та мови, учні 8-Ф класу розіграли сценку сватання «жартівлива відмова». Діти, ви великі молодці! Справжні актори! ❤️ Мирного вам майбутнього! 💛💙